Mała książka- wielki człowiek

Biblioteka przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Mała książka-wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym.  Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Wyprawka składa się z książki „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowanej pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców do odwiedzania biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru. Biblioteka posiada specjalne książki-zabawki dla dzieci w wieku 0- 5 lat.

Dagusia jest pierwszą czytelniczką, która otrzymała Wyprawkę Czytelniczą. Czekamy na kolejnych małych czytelników!

Kolaż zdjęć. Wyprawka i plakaty projektu Mała książka wielki człowiek.
Mała książka wielki człowiek
Kolaż zdjęć. Wyprawka i plakaty projektu Mała książka wielki człowiek.
Mała książka wielki człowiek