Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka 2013

Powiększ obraz

W tym roku to już 36 edycja konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Kierowany jest do uczniów klas 0 – IV szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych.  Konkurs ma na celu rozwój czytelnictwa, popularyzację literatury pięknej oraz odkrywanie młodych talentów.

22 marca 2013 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki odbył się etap gminny konkursu. Do recytacji zgłosiło się ogółem 20 uczestników ; 2 gimnazjalistów oraz 18 uczniów ze  szkół podstawowych naszej gminy.
Do eliminacji powiatowych nominację otrzymali : Aleksandra Gawlik i Krzysztof Krusiewicz uczniowie gimnazjum w Hucie Mińskiej.
Z pośród uczniów szkół podstawowych w grupie wiekowej 0-III : Borys Mierzejewski z Marianki i Magdalena Wójcicka z Janowa.
Z klas IV-VI : Kacper Kuca z Marianki i Elżbieta Staszel ze Stojadeł.
Ponadto komisja konkursowa wyróżniła Łukasza Laskowskiego z Brzózego.
Wszyscy reprezentanci gminy do etapu powiatowego oraz wyróżniony otrzymali nagrody książkowe a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.
Życzymy sukcesów  na pozostałych etapach konkursu.