Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

Powiększ obraz

11 marca 2013 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Stojadłach gościł Roman Pankiewicz, autor książki Islandia trzeci żywioł. Nasz gość,  Krakowianin, miłośnik tatrzańskich wędrówek pokazał jak  można pogodzić pracę zawodową z żyłką odkrywcy.

Przez 10 lat pracował zarobkowo poza granicami kraju : w Rosji, Niemczech i Islandii ; czas wolny przeznaczając na poznawanie kultury i zwyczajów rdzennych mieszkańców.
Spotkanie w bibliotece poświęcone było Islandii. Barwna opowieść autora poparta niezwykłymi fotografiami  to wspaniała lekcja geografii. Skierowana była do uczniów klas pierwszych gimnazjum z Janowa i Stojadeł. W młodych słuchaczach wzbudziła chęć poznawania świata a także konieczność nauki języków obcych.  Po spotkaniu uczniowie mogli nabyć książkę autora wraz z autografem.
Książka jest również w bibliotece.
Zachęcamy do lektury.