TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2013

Powiększ obraz

 

Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013 r., Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.
Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach.
Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.

8 maja 2013 r. godz. 8:30

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W dniu 8 maja 2013 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Stojadłach gościła Agnieszka Frączek. Pani  Agnieszka jest językoznawcą, germanistką i leksykografem, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim oraz autorką wielu książek dla dzieci. Podczas spotkania z młodymi czytelnikami prezentowała swoją najnowszą książkę Rany Julek! O tym Jak Julian Tuwim został poetą. Uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych w Hucie Mińskiej, Stojadłach i Zamieniu (ogółem 60 osób) mieli okazję poznać wiele ciekawych i zabawnych historii z życia młodego Juliana Tuwima a także zapoznać się z twórczością autorki. Mogli również nabyć książki wraz z autografem naszego gościa.

 

 

9 maja 2013 r. godz. 10:00

Teatr Edukacji i Profilaktyki “MASKA”

“Śledztwo w Bibliotece”

W dniu 9 maja aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa zaprezentowali spektakl edukacyjny „Śledztwo w bibliotece”. Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania książek oraz przybliżenie sposobu funkcjonowania bibliotek. Widowisko obejrzało 60 osób. Byli to uczniowie  młodszych klas ze szkół podstawowych z Marianki i Stojadeł.

 

 

10 maja 2013 r. godz. 10:00

Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

W dniu 10 maja 2013r. odbył się etap gminny XXX Edycji Konkursu Recytatorskiego dla  dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. W konkursie udział wzięło 14 uczniów ze szkół podstawowych gminy Mińsk Mazowiecki. Uczestnicy prezentowali  po jednym wierszu oraz fragmencie prozy dowolnych autorów.
W młodszej grupie wiekowe j- klasy I – III  – nagrody książkowe otrzymali :
Maciej Biały z Marianki,
Borys Mierzejewski z Marianki,
Anna Sielska z Zamienia;
w starszej grupie – klasy – IV – VI:
Klaudia Karpińska ze Stojadeł,
Julia Ładno z Marianki,
Urszula Podlasek ze Starej Niedziałki.
Nagrodzonym uczestnikom życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu.

 

13-14 maja 2013 r. godz. 11:00

“Cała Polska czyta dzieciom”

W dniach 13-14 maja 2013 r. w Bibliotece Publicznej miało miejsce głośne czytanie. Dwie grupy dzieci (pięcio i sześciolatki) ze Stojadeł wysłuchały opowiadania „Franklin i książka z biblioteki” oraz miały okazję obejrzeć zbiory biblioteki. Starsze dzieci poznały również zasady funkcjonowania biblioteki.