Wakacyjna wymiana książek

Zapraszamy do wakacyjnej wymiany książek (bookcrossing) w naszej bibliotece pod hasłem:
„Przynieś zbędną książkę, zabierz cenną książkę”.

Półka z książkami

Bookcrossing, czyli uwalnianie książek, to znana na całym świecie idea mająca na celu rozpowszechnianie czytelnictwa. Polega na tym, że przeczytane przez siebie książki można zostawiać w specjalnie przygotowanych do tego miejscach: w parkach, w komunikacji miejskiej, w kawiarniach, w instytucjach publicznych i wielu innych. Egzemplarz pozostawiony w takim miejscu przez jedną osobę może wziąć ktokolwiek inny, kto potem umieści go być może zupełnie gdzie indziej. Biorąc książkę ze sobą nie trzeba zostawiać innej. Bookcrosserzy tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Źr. bookcrossing.pl