BIBLIOTEKA DLA UKRAIŃSKICH CZYTELNIKÓW

Półka z książkami

Biblioteka Publiczna Gminy Mińsk Mazowiecki zs. w Stojadłach bierze udział w projekcie PODARUJ KSIĄŻKĘ UKRAIŃSKIM DZIECIOM, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki.
Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. W ramach projektu udostępniamy miejsce z książkami w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.

Dziewczynka przed komputerem

Naszym czytelnikom oferujemy również klawiatury z ukraińską czcionką otrzymane z Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego z inicjatywy “Uwolnij złomka” i we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Zapraszamy.