Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

Powiększ obraz

Jesienne popołudnie to doskonały czas na ciekawe spotkanie z książką i jej twórcami.
Tym razem czyli, 22 listopada w Bibliotece gościli  Maria Ulatowska i Jacek Skowroński autorzy książek dla dorosłych.
Ten duet połączyła pasja pisania. Pani Maria pisze powieści obyczajowe. Literaturą interesuje się od dawna ale swoją pasję pisarską realizuje dopiero od przejścia na emeryturę. Jak sama twierdzi na marzenia nigdy nie jest za późno. Jej dorobek literacki to już kilka powieści m.in. cykl o Pensjonacie Sosnówka, Kamienica przy Kruczej, Domek nad morzem, Ostatni list, Całkiem nowe życie.
W książkach tych jak sama autorka przyznaje odnaleźć można wątki biograficzne jak również bohaterów występujących w poprzednich powieściach.
Pan Jacek specjalizuje się w gatunku kryminalnym i sensacyjnym. Jego przygoda z literaturą rozpoczęła się od pasji czytania. Skoro czytanie może być wielką pasją to pisanie też. I tak powstała np. Mucha.
Znakomita współpraca pisarzy, zarówno prywatnie jak i na gruncie zawodowym, przynosi efekty  w postaci wspólnych powieści. Pierwsza z nich książka to Autorka, która otrzymała  znakomite recenzje wśród  czytelników. Kolejne to Wspólny pokój, Historia spisana atramentem, Tylko milion.
Podczas kameralnego spotkania, nasi gości bardzo ciekawie opowiadali o swej pracy twórczej  i o podróżach niezbędnych do poznania miejsc, o których piszą.
Wszystkie książki Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego dotychczas wydane, znajdują się w bibliotece i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do lektury książek tej pary autorskiej, ale i innych pisarzy.