Konkurs recytatorski im. Michaliny Chełmońskiej Szczepankowskiej 2017

Powiększ obraz

Trzeba wysoko myślami wzlatać” to fragment wiersza Michaliny Chełmońskiej Szczepankowskiej pod tytułem Obłoczki. Cytat ten to również motto tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego imienia  autorki. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorem konkursu recytatorskiego o zasięgu powiatowym jest Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie.

W dniu 8 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Stojadłach odbył się etap gminny. Do recytacji stanęli uczniowie szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych w terenu naszej gminy. Komisja biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, stopień pamięciowego opanowania tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniła trzech reprezentantów do etapu powiatowego.
W I kategorii wiekowej czyli klasy I – III szkoły podstawowej nominację otrzymała Zuzanna Ostrowska z Brzózego. W II kategorii czyli klasy  IV-VI –  Andrzej Ostrowski z Brzózego. W III kategorii, czyli klasy VII oraz oddziały gimnazjalne –  Zofia Szwajkowska z Marianki. Ponadto komisja przyznała wyróżnienie dla Amelii Książek z Brzózego.
Wszystkim nominowanym życzymy sukcesu na kolejnym etapie.