Rok 2020 w liczbach

Czas podsumować pracę i działania Biblioteki w 2020 roku.

W 2020 roku księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 869 pozycji, z czego 517 stanowiły książki z działu literatury dla dorosłych, 218 pozycji to książki z działu literatury dla dzieci i młodzieży i 134 pozycje literatury popularnonaukowej. Biblioteka otrzymała dotację w wysokości 3 500 tysiąca złotych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otrzymana dotacja pozwoliła zakupić 143 nowości wydawnicze do biblioteki. 

Bibliotekę odwiedziło 592 czytelników, którzy wypożyczyli łącznie 7391 książek. Książki, które cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Czytelników:

  1. “Kolorowy świat zwierząt” W. Carstens
  2.  “Żegnaj, Błękitny Kolosie!” K. Precigs
  3. “Spóźnione powroty” G. Jeromin- Gałuszka
  4. “Folwark Konstancji” G. Jeromin- Gałuszka
  5. “Kicia Kocia: zima” A. Głowińska
  6. “Marzycielka” K. Michalak
  7. “Niebieska sukienka” G. Jeromin- Gałuszka
  8. “Pisarka” K. Michalak
  9. “Pozwól mi kochać” I. Gołębiewska
  10. “Przeplatalińscy” M. Dek

W bibliotece przygotowano i zaprezentowano Czytelnikom 9 wystawek książek, 13 gazetek tematycznych. Biblioteka zorganizowała lub współorganizowała 5 konkursów o zasięgu gminnym, wojewódzkim oraz jeden skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Stojadłach. Ponadto wzięliśmy udział w dwóch projektach: Noc w bibliotece i “Mała książka- wielki człowiek”. W 2020 roku w bibliotece odbył się wernisaż prac. Biblioteka przeprowadziła zajęcia dla przedszkolaków, a także współorganizowała Internetową Grę Wiejską “Niepodległa”. W 2020 roku odnieśliśmy mały sukces, Biblioteka otrzymała 4 książki w ramach konkursu “Biblioteka bezglutenowa”. 

Powoli zmieniamy się dla Czytelników! Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy dział książki- zabawki. Wydłużyliśmy i zmieniliśmy godziny otwarcia biblioteki, pojawiliśmy się w mediach społecznościowych- facebook i instagram. W nowym roku planujemy wzbogacić i poszerzyć ofertę biblioteki.

Zapraszamy!

Plakat Książka i możliwość czytania, to jeden z najpiękniejszych cudów ludzkiej cywilizacji. Maria Dąbrowska
Plakat