O książce i ekologii

Niedawno świętowaliśmy Dzień Ziemi i Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyły się zajęcia w oddziałach przedszkolnych i klasie I w Szkole Podstawowej w Stojadłach na temat książki i ekologii. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto

czytać książki, wysłuchały opowiadania “Najwyższa na świecie wieża z książek” oraz sprawdziły swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów. Czytanie dzieciom książek pozwala rozwijać ich wyobraźnię, wzbogaca słownictwo małych czytelników, a także wyrabia wrażliwość. Słuchanie książek odpręża i pozwala przyjemnie spędzić czas. Dlatego zachęcamy do czytania!

Zdjęcie zawiera kolaż zdjęć. Na jednym zdjęciu gazetka ścienna z informacjami o dniu książki i praw autorskich, Na drugim zdjęcie kobiety czytającej książkę, na trzecim zdjęcie dzieci oglądających książki. Na czwartym zdjęciu zakładki z różami.
Kolaż zdjęć, na trzech zdjęciach dzieci w klasie słuchające opowiadania, na jednym zdjęciu gazetka z informacjami o dniu książki i praw autorskich.