Literackie wibracje z Agnieszką Zakrzewską

W wiosenne popołudnie 17 kwietnia gościła u nas Agnieszka Zakrzewska – rocznik 1974, niedoszły prawnik, z zamiłowania polonistka, z wyboru rekruterka. Od 2002 roku na emigracji w Królestwie Niderlandów. Wielbicielka ludzi i kolekcjonerka chwil. Często bez czapki, zawsze bez parasola, w wyjątkowych wypadkach bez butów, ale nigdy bez notatnika w przepastnej torbie.

Jej życiowe motto brzmi: „Im dłużej czekasz na przyszłość, tym będzie krótsza”. Zatem nie czeka. Działa. I spełnia swoje marzenia.

Zadebiutowała w 2018 r. powieścią „Do jutra w Amsterdamie”, która stanowi pierwszą część trylogii. Jej najnowsza książka to „Czułe poranki, bezsenne noce” wydana w 2024 r. (pozycje dostępne w naszej bibliotece).

Podczas spotkania pisarka opowiedziała o swoich książkach z historią w tle, życiu w Holandii, a wszystko z dużą dawką śmiechu i dobrej energii. Była to również okazja do zadania własnych pytań, zdobycia autografu i … skosztowania holenderskich frykasów!

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do lektury.

Książki Agnieszki Zakrzewskiej, które do tej pory zostały wydane: tutaj

Źr. www.agnieszka-zakrzewska.pl