Gminny Dzień Seniora

23 stycznia 2024 r. odbył się Gminny Dzień Seniora oraz inauguracja programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora, którego organizatorem była Gmina Mińsk Mazowiecki i nasza biblioteka. Oprawę muzyczną zapewniła Kapela Niwińskich.

W wydarzeniu licznie wzięli udział seniorzy z terenu gminy Mińsk Mazowiecki, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych oraz lokalni przedsiębiorcy. Podczas spotkania zostały przyznane certyfikaty Partnera Gminy Przyjaznej Seniorom oraz Bezpieczny Senior. Wybrano również  pierwsze dziesięć osób, które symbolicznie otrzymały Ogólnopolskie Karty Seniora.

Celem Programu jest aktywizacja seniorów oraz edukacja z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów. Posiadacze kart będą mogli korzystać ze zniżek w ponad 3 tys. placówkach handlowych i usługowych w całym kraju.

Więcej o Programie Gmina Przyjazna Seniorom

Mieszkańcy gminy Mińsk Mazowiecki w wieku 60+ będą mogli wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora z początkiem lutego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim (ul. J. Chełmońskiego 14).