Filharmonia Narodowa po raz drugi

Kolejne spotkanie, tym razem z Antonio Vivaldim, odbyło się w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Tyszki w Janowie

Antonio Vivaldi – to wenecki kompozytor, skrzypek, dyrygent i pedagog. Stworzył około 500 koncertów instrumentalnych, do dziś najbardziej rozpoznawalny jest cykl koncertów skrzypcowych „Cztery pory roku”. Słuchacze mieli okazję wysłuchać opowieści o życiu kompozytora, dowiedzieć się jaka muzyka rozbrzmiewała na królewskich dworach i w komnatach. W samych utworach uczniowie doszukali się melodyjnych treli ptaków, szumu wody i wiejącego wiatru. Artyści z Filharmonii zaprezentowali klawesyn, wiolonczelę barokową oraz skrzypce barokowe, dopełnieniem był cudowny śpiew sopranowy.

W listopadzie Filharmonia odwiedzi uczniów w Szkole Podstawowej w Brzózem.

Zespół 4 osób - muzyków. Od lewej strony - wokalistka, wiolonczelistka, pianistka oraz skrzypaczka.
Grupa dzieci i nauczycieli - widownia  koncertu siedząca na ławkach i krzesłach