Cztery mile za Warszawą

Pibiiip! Pibiiip! Uwaga, to pełna samochodów warszawska ulica! Na rogu można zobaczyć fabrykę, gdzie od rana do nocy pracują przemysłowe maszyny. Zaraz za blokami znajduje się podwórko, gdzie bawią się miejscowe dzieci. Miasto dzieli na pół rzeka Wisła, którą płyną flisacy, przewożący swoje towary. Po pracy śpiewają i tańczą, przy dźwiękach fujarki oraz skrzypiec. Z pobliskich pól i pastwisk docierają do nas dźwięki obrzędowych przyśpiewek, które zawsze towarzyszą tu obowiązkom. A w starej karczmie rozbrzmiewają ballady gitarowe.

plakat - koncert edukacyjny 11 marca 2024 r., SP Huta Mińska

Właśnie przy takich dźwiękach bawili się uczniowie szkoły podstawowej w Hucie Mińskiej zs. w Cielechowiźnie w dn. 11 marca 2024 r. Tę muzyczną zabawę zapewnili artyści Filharmonii Narodowej, którzy co miesiąc odwiedzają gminne szkoły podstawowe. Już w kwietniu kolejny koncert i kolejna dawka fascynującej muzyki.

Źr. https://filharmonia.pl/