Coraz bliżej Święta

Święty Mikołaj, prezenty i mnóstwo atrakcji czekało na uczestników spotkania, które odbyło się w sobotnie popołudnie 9 grudnia 2023 r. w świetlicy w Barczącej.

Wydarzenie rozpoczęło oficjalne otwarcie wyremontowanej części świetlicy z udziałem władz samorządowych. Następnie najmłodsi obejrzeli spektakl „Świąteczne Marzenia” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arlekin. Była to pełna humoru i ciepła opowieść o świątecznych zwyczajach i  marzeniach. Po niej przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem, a jak Mikołaj to oczywiście prezenty. Radości było co nie miara. Kolejnym punktem imprezy były zajęcia kulinarno-kreatywne. Dorosłych i młodzież zaprosiliśmy na warsztaty tworzenia świątecznych stroików, a dzieci – dekorowania pierniczków, które przygotowały dla nich niezastąpione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Malwa” w Barczącej.

Zapach pierników, świąteczne piosenki, Mikołaj, roześmiane dzieci – wszystko razem stworzyło niesamowitą świąteczną atmosferę. Pełną ciepła i wzajemnej sympatii.