XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Trwa XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji w naszej bibliotece organizujemy spotkania czytelnicze z dziećmi. Każde spotkanie urozmaicamy zabawą i wspólnym wykonaniem zakładki do książki , co ma zachęcić dzieci do sięgania po książki.
I tak, we wtorkowe przedpołudnie, odwiedziła nas II klasa ze Szkoły Podstawowej w Stojadłach.
Dzieci wysłuchały opowiadania z książki „Opowieści o tym co w życiu ważne” autorstwa Marka Michalaka. Wybraliśmy temat związany z odwagą. Było wspaniale. Rozgorzała dyskusja. Dzieci miały wiele do powiedzenia w  temacie obrony słabszych czy o głośnym wyrażaniu swojej opinii.
Opowiadanie było na tyle ciekawe, że razem z wychowawczynią, dzieci chcą poznać wszystkie historie i tematy jakie poruszane są w publikacji zaproponowanej przez nas.
Jak wspomniałam na początku, był też czas na kreatywne zajęcia.
Dzieci wykonywały nietypowe i bardzo oryginalne zakładki w kształcie sowy używając  do tego filcu i gumki.
Efekty możecie podziwiać poniżej.
Jeśli Ty również chciałbyś wykonać taką zakładkę dla siebie lub dla kogoś bliskiego, to zapraszamy do naszej biblioteki. Udostępnimy materiały i wszystkiego nauczymy.

Do zobaczenia