Warsztaty literackie

Powiększ obraz

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, czyli 21 lutego gościem w bibliotece była pani Katarzyna Bulicz-Kasprzak z Sulejówka.
Pani Kasia jest miłośniczką książek. Jej pasją jest czytanie. Interesuje się historią literatury oraz badaniami literackimi. Jest autorką kilku powieści obyczajowych m.in. Dom na skraju, Nie licząc kota czy Szlachetne pobudki. Ponadto prowadzi warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży. W naszej czytelni autorka spotkała się z grupą młodzieży czyli uczniami klasy trzeciej gimnazjalnej ze Stojadeł. Tematem zajęć był „Bohater Idealny”.


Podczas spotkania pani Kasia uświadomiła  nam że, każdy człowiek ma potrzebę opowiadania różnych historii. Nie każdy jednak lubi je zapisywać. Uczniowie, według wskazówek autorki, podjęli próbę stworzenia postaci bohatera literackiego bądź filmowego
i osadzenia go w jakimś zdarzeniu. Czy to wystarczy aby rozbudzić pasję pisania? Być może tak?
Tymczasem zapraszamy do czytania. Już w tym miesiącu kolejne nowości wydawnicze w zbiorach biblioteki.