W świecie książek

Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki” Joanne K. Rowling

Cieszy nas bardzo fakt, że dzieci  najmłodsze odwiedzają biblioteką. Choć nie potrafią jeszcze same czytać ale interesują się książką i bardzo precyzyjnie określają co je interesuje. Zadają również ciekawe pytania dotyczące biblioteki np. Kto może z niej korzystać?  
Co oznaczają literki alfabetu znajdujące się na półkach?  
Dlaczego nie wszystkie książki mają ilustracje?
Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiadać dzieciom podczas naszych spotkań. Przede wszystkim informujemy jak zostać czytelnikiem i jak zachowywać się w bibliotece.
Prezentujemy również nowości wydawnicze oraz książki zabawki, często zawierające niespodzianki. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się Czarna książka kolorów przeznaczona dla osób niewidzących.
A ostatnio były u nas dzieci z grupy przedszkolnej Pszczółki oraz klasy “0” ze Stojadeł.