Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem

Powiększ obraz

W dniu 10 kwietnia 2018 r w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem. Pan Robert jest podróżnikiem, fotografem przyrody i miłośnikiem Afryki.  Podróżuje po całym świecie ale jego celem są najmniej poznane afrykańskie kraje.
Realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskich kraju. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent, podczas których robi wiele niezwykłych fotografii.
W roku 2017 wydał książkę – album fotograficzny poświęcony Afryce. Między podróżami organizuje w kraju wystawy i pokazy swoich fotografii.
Podczas spotkania, nasi czytelnicy wysłuchali wielu ciekawych opowieści  o Afryce, wzbogaconych fotografiami i pokazem  multimedialnym. Nasz gość pokazał  m.in. Kilimandżaro pokryte lodowcem, spacer po kolorowych Górach Księżycowych, afrykańskie parki narodowe pełne różnorodnych zwierząt i ptaków oraz niektóre zwyczaje mieszkańców.
Całość spotkania wzbogaciło stoisko, na którym można było nabyć książkę autorstwa naszego gościa, prace fotograficzne, oryginalne koszulki i widokówki.
Następnego dnia czyli 11 kwietnia, spotkanie i prezentacja pana Roberta  zostały powtórzone dla młodzieży klasy II gimnazjalnej  ze szkoły w Stojadłach i klasy 7 i II gimnazjum ze Starej Niedziałki. Myślimy, że dla uczniów była to niezwykła lekcja geografii Afryki.