Spotkanie z panem pisarzem

W ramach Gminnych Obchodów Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Brzózem oraz Szkoły Podstawowej w Zamieniu wzięli udział w  spotkaniu autorskim z p. Marcinem Koziołem. Spotkanie odbyło się w formie online 22.02, wzięło w nim udział 67 uczniów. W trakcie spotkania

multimedialnego „Tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką! Detektywi na kółkach i Nikola Tesla!” uczniowie poznali niezwykłe przygody bohaterów książek Marcina Kozioła, rozwiązywali detektywistyczne zagadki, łamali szyfry. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się o Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Odkrywając tajemnice Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, byli świadkami doświadczeń naukowych. Spotkanie obfitowało w ciekawostki, naukę połączoną z zabawą.