Spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską

W dniu 15 maja 2018 r. gościła w bibliotece Zuzanna Orlińska . Pani Zuzanna jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorką i autorką książek dla dzieci i młodzieży.
Wydała m.in. Matka Polka, Ani słowa o Zosi, Z bożej łaski Jadwiga król, Cierpienia sięciolataka, Detektywi z klasztornego wzgórza.
Laureatka nagród i wyróżnień w konkursach : im. K. Makuszyńskiego, im. A. Lindgren, Polskiej Sekcji IBBY.

W bibliotece spotkała się z uczniami klasy IV szkoły W Mariance oraz klasy V w Stojadłach. W interesujący sposób zapoznała młodych czytelników ze swoją twórczością. Wzbudziła w nich potrzebę czytania.
Pokazała, że śledząc losy bohaterów książki można przeżywać wraz z nimi wspaniałe przygody.
Po spotkaniu słuchacze mogli nabyć książki pani Zuzanny i otrzymać autograf.