Spotkanie autorskie z Marcinem Brykczyńskim

Powiększ obraz

W dniu 14 listopada 2012 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Stojadłach, gościł pisarz, autor i tłumacz książek dla dzieci i nie tylko. Marcin Antoni Brykczyński z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania poetą, mistrzem słowa.

Przez kilkanaście lat pisał scenariusze reklam telewizyjnych i radiowych.  Pisze teksty okolicznościowe, bawi i uczy słowem. Autor licznych wierszy i opowiadań dla najmłodszych : Czarno na białym i biało na czarnym, Ni pies ni wydra, Skąd się biorą dzieci?, Jak się nie bać ortografii?, Co się kryje w sercu na dnie?, W każdym z nas są drzwi do nieba. Jego teksty są również drukowane w ilustrowanych pismach dla dzieci i dorosłych oraz w podręcznikach. Laureat wielu nagród : Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka.
W spotkaniu uczestniczyło 60 osób, trzecioklasiści szkół podstawowych z Marianki, Stojadeł i Zamienia oraz ich opiekunowie. Pan Marcin opowiadał młodym czytelnikom o swoim dzieciństwie, o początkach pracy literackiej, czytał fragmenty  swoich wierszy . Dopełnieniem  zabawy była prezentacja p. Marty Czarneckiej, studentki ASP : Jak działa samochód na podstawie tekstu Marcina Brykczyńskiego. Dzięki interaktywnej animacji dzieci widziały i słyszały co kryje w sobie samochód        i brały udział w przygodzie.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz książek autora z wydawnictwa Literatura, zorganizowany w bibliotece . W podziękowaniu za udane spotkanie pisarz oprócz kwiatów otrzymał kolorowy album z ilustracjami do jego książek  wykonany przez  dzieci.
Kolejne spotkanie autorskie w maju.