Rodzinne popołudnie z KARAWANĄ – już 29 czerwca w Stojadłach!

Biblioteka Publiczna Gminy Mińsk Mazowiecki zs. w Stojadłach, Mazowiecki Instytut Kultury, Samorząd Województwa Mazowieckiego zapraszają dzieci i młodzież oraz ich rodziców i dziadków
na rodzinne popołudnie z KARAWANĄ – Wędrującym Festiwalem Sztuki
29.06.2024 (sobota) od. godz. 16-ej

STOJADŁA, ul. Południowa 20 – przy szkole podstawowej

WSTĘP WOLNY

DZIAŁANIA W PLENERZE UMOŻLIWIAJĄ UDZIAŁ OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

W przypadku niekorzystnej pogody festiwal odbędzie się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Stojadłach.

plakat - wędrujący festiwal sztuki 29 czerwca, Stojadła, godz. 16 - 22

Program szczegółowy:

16:00 – Cyrk sznurkowy Teatr Falkoshow (spektakl dla najmłodszych)
17:00 – 20:00 – działania animacyjne

  • BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych. Koncepcja i realizacja członkowie Polskiego Stowarzyszenia Animatorów KLANZA.
  • PODWÓRKO WYOBRAŹNI – edukacyjny plac zabaw kreatywnych. Koncepcja i realizacja Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
  • STRAGANY SZTUKI – interaktywne stanowiska; zaproszenie mieszkańców do doświadczenia twórczego. Koncepcja i realizacja Janusz Byszewski.

20:30 – Dobrze, lepiej, katastrofa Teatr Ewolucji Cienia (b.o.)

„Dobrze, lepiej, katastrofa” – komedia, obnażająca prawdę o dekadzie Gierka. Spektakl łączy pokolenia, zapraszamy więc całymi rodzinami od dziecka po seniora. Dzieci odkryją zupełnie nową dla nich rzeczywistość lat 70-tych, dorośli odetchną z ulgą, że to już minęło, a seniorzy pewnie uśmiechną się na wspomnienie swojej młodości.

W trakcie wydarzenia będą wykonywane zdjęcia w celu publikacji na stronie internetowej organizatora,
w mediach społecznościowych i w miesięczniku gminnym.

O Karawanie

To już 17. edycja projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowanego przez lokalnych partnerów, zachęcającego mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. Jest to projekt plenerowy, realizowany w okresie letnim, skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.

Dzień Karawany rozpoczyna się w godzinach popołudniowych spektaklem teatru profesjonalnego – dla dzieci, a kończy się spektaklem dla widzów dorosłych. Czas między spektaklami zostanie wzbogacony rodzinnymi animacjami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów. Działania plenerowe umożliwiają prezentację wartościowych propozycji artystycznych omijając ograniczenia w infrastrukturze obiektów.

Źr. https://www.mik.waw.pl/archiwum/karawana-wedrujacy-festiwal-sztuki-i-animacji-2024/