Narodowe Czytanie 2018

Powiększ obraz

Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 r.
Akcja polega na publicznych odczytach narodowej literatury.
W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości do czytania wybrano Przedwiośnie Stefana Żeromskiego oraz 44 teksty Antologii Niepodległości do czytania przez cały rok. Wspólna lektura tej książki ma na celu przybliżyć nas do doświadczeń  sprzed wieku i uczcić jubileusz.


Biblioteka Publiczna wraz ze Szkołą Podstawową w Stojadłach po raz drugi zorganizowała Czytanie dla mieszkańców gminy.
W naszym środowisku lokalnym Czytanie rozpoczął gospodarz Gminy, wójt Antoni Janusz Piechoski, a później kontynuowali inni przedstawiciele władzy samorządowej, nauczyciele, miłośnicy książki i przyjaciele biblioteki.
Ogółem nasi lektorzy przeczytali cztery rozdziały adaptacji Przedwiośnia.
W ramach podziękowania otrzymali egzemplarze lektury  z pamiątkowym stemplem wykonanym okolicznościową pieczęcią, wydaną przez kancelarię Prezydenta RP.
Mamy nadzieję, że przynajmniej w niektórych rozbudziliśmy na nowo potrzebę czytania, a owocem tego niech będzie sięgnięcie po książkę  i wizyta w bibliotece.