Maria Ewa Letki – spotkanie autorskie

Powiększ obraz

W dniu 11 maja w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Marią Ewą Letki,  pisarką, autorką opowiadań, bajek i powieści dla dzieci i młodzieży.  Laureatka wielu nagród np. tytuł Książki Roku 2010 przyznawany przez Polską Sekcję IBBY za Zaczarowane historie.
W naszej bibliotece znajdują się m.in.  Królewna w koronie, Maluch szczęściarz, Potwór.
W książkach pani Marii możemy znaleźć  interesującą akcję, życzliwość i zrozumienie dla innych ludzi oraz zwierząt, przykłady pięknych wartości jakimi są przyjaźń i odwaga.
Podczas spotkania dzieci z klas drugich ze Starej Niedziałki i Stojadeł z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów utworów czytanych przez autorkę. W rozmowie podzieliły się spostrzeżeniami na temat zwierząt jakie wychowują w swoich domach.
Czytelnicy mieli również okazję nabyć książkę w raz z autografem autorki.