Konkurs recytatorski im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej 2014

Powiększ obraz

W dniu 6 listopada 2014 r. Biblioteka Publiczna Gminy Mińsk Mazowiecki i Zespół Szkół w Stojadłach  byli organizatorami XIII  edycji Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej.
Konkurs zorganizowany został pod patronatem Wójta Gminy Janusza Piechowskiego, którego reprezentowała pani sekretarz gminy  Jolanta Damasiewicz. Inicjatorem i gościem konkursu był pan Piotr Szczepankowski-Chełmoński, wnuk poetki, który przybliżył uczniom postać swojej babci , przypomniał o Jej pracy w szkole powszechnej w Stojadłach (1920-1924), zasiadł również w jury.


W pomieszczeniu biblioteki i na korytarzu szkolnym  wyeksponowane zostały prace plastyczne uczniów klas I-III ze szkoły w Stojadłach wykonane do konkursu „Kocham Cię Polsko” obrazujące twórczość poetki.
Do recytacji przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy,
ogółem 20 osób.
W pierwszej grupie wiekowej tj. klasy I-III nagrody otrzymali :
Jakub Ratyński z Marianki,
Maciej Biały z Huty Mińskiej.
W grupie drugiej tj. klasy IV-VI:
Borys Mierzejewski z Marianki,
Kamila Zgiep ze Stojadeł
W kategorii gimnazja:
Klaudia Karpińska ze Stojadeł
Mateusz Kowalski również ze Stojadeł.
W drugiej części konkursu do rywalizacji ze zwycięzcami,  stanęli uczniowie Gminy Stanisławów przybyli pod opieką pani Wiesławy Czapskiej dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanisławowie.
Nagrody otrzymali:
Klaudia Kobrzak , Martyna Pietrzyk i Zuzanna Stępień z gminy Stanisławów;
Jakub Ratyński, Borys Mierzejewski i Klaudia Karpińska z gminy Mińsk Mazowiecki.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali tomiki poezji Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej ufundowane przez wnuka poetki pana Piotra, ponadto dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki  od Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki.