Jubileusz 50-lecia Gminy Mińsk Mazowiecki

W minioną sobotę, 27 maja odbyły się obchody Jubileuszu 50-lecia Gminy Mińsk Mazowiecki. Emocje już opadły, czas więc podzielić się z Państwem wrażeniami z imprezy zorganizowanej w Budach Janowskich. Imprezy, która potwierdziła jak wspaniałą społeczność tworzymy.

Wydarzenie nie było zwykłym eventem, a przybrało niezwykle uroczysty, rodzinny, przyjazny wyraz, co widać było w najwyższej jakości organizacji. Miejsce, które na co dzień jest spokojne, zmieniło się w gwarny i kolorowy plac, wypełniony niezliczonymi atrakcjami przenoszącymi najmłodszych do krainy zabawy, dorosłych w świat regionalnych oraz wykwintnych smaków. To wszystko we wspaniałej i zróżnicowanej oprawie artystycznej trafiającej w każdy gust.

Tuż po godzinie 14:00 Wójt Gminy Antoni Piechoski wraz z organizatorką wydarzenia Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Darią Lisiecką rozpoczęli oficjalnie obchody 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki. Gospodarze powitali zaproszonych gości, mieszkańców, artystów oraz zaprosili do wspólnej zabawy i przeżywania niezwykłego jubileuszu.

I zaczęło się.

Pierwszymi artystami, jakich mogliśmy podziwiać, były dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli naszej gminy. Uczniowie zaprezentowali cały wachlarz talentów. Były porywające publiczność tańce, były występy wokalne oraz prezentacja uzdolnionej skrzypaczki. To niezwykłe jak wiele genialnych i twórczych dzieci mamy wokół nas.

Kolejnym punktem, jakże kształcącym, ale i pełnym humoru był konkurs sołectw. Organizatorzy przygotowali 50 pytań na 50-lecie. Na scenie mogliśmy kibicować 5. najodważniejszym sołectwom, które zgłosiły wcześniej chęć udziału w pojedynku i zaprezentowania swojej wiedzy na temat naszej Gminy. Wspaniałe humory towarzyszące uczestnikom na scenie udzieliły się również publiczności. Największą wiedzą wykazała się fenomenalna drużyna ze Starej Niedziałki zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Nie możemy również nie wspomnieć o wybitnej drużynie reprezentującej Barczącą, która zajęła 2 miejsce oraz niesamowitych przedstawicielach Zamienia zajmujących 3 miejsce. Zadziwiającą wiedzą wykazały się również drużyny z Bud Barcząckich oraz Nowych Osin. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy wyników oraz wywalczonych nagród.

W dalszej kolejności na scenie rozstrzygnięto konkurs na projekt maskotki Gminy Mińsk Mazowiecki. I tu znowu okazało się, że ilość utalentowanej młodzieży, która chętnie uczestniczy w konkursach i projektach organizowanej przez Urząd Gminy oraz Gminną Bibliotekę Publiczną jest niebywale duża. Co prawda, jury miało w związku z tym niezwykle trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace, ale napawa nas wszystkich dumą jak wspaniałą tworzymy społeczność. Już w niedługim czasie zostanie Państwu zaprezentowana maskotka Gminy, wykonana na podstawie projektu Aleksandra Kaczmarka. Gratulujemy Olkowi wyobraźni, pomysłu i talentu. Jury postanowiło również wyróżnić dwie przesympatyczne postacie, które zaprojektowali Wioletta Tkacz oraz Michał Drężek. Gratulujemy.

Następnie na scenie powitaliśmy Koło Gospodyń Wiejskich z Zamienia, które przygotowało piękne ludowe utwory. Panie przygotowały wspaniałe widowisko, które wprowadziło wszystkich w ludową atmosferę. Klimat tradycyjny i niepowtarzalny utrzymany został przez artystów, którzy swoim występem uświetnili kolejne kwadranse imprezy. To zespół lokalny Mazowszaki, którego członkiem jest Zygmunt Drewicz, prowadzący na co dzień Muzeum Wsi Stojadła „Drewiczówka”. To niezapomniane, wręcz magiczne doznania jakim nas ugoszczono podczas występów lokalnych twórców.

Styl imprezy powoli zaczął się zmieniać, gdy na scenie pojawił się zespół Golden Flash. Dzięki tej sympatycznej grupie mogliśmy usłyszeć covery rodzimych oraz światowych gwiazd muzycznych. Rozbawioną publiczność zespół oddał w ręce kabaretu „Na żarty”. Co to był za humorystyczny występ. Komicy porwali do udziału w swoich skeczach publiczność, z którą nawiązali świetny kontakt. To mistrzowie zabawy, z niezwykłym dystansem i niezwykłą umiejętnością improwizacji.

Po zabawie z kabaretem, przyszedł czas na gwiazdy wieczoru, które są uwielbiane przez  szeroką publiczność w całym kraju.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Baranovski wraz z zespołem. Panowie dali niesamowity koncert grając zarówno swoje największe przeboje jak również zupełnie nowe utwory, które dopiero ukażą się na płycie. Licznie zgromadzona publiczność od razu dała się ponieść cudownym brzmieniom, a wspólne śpiewanie rozpoczęło się niemal natychmiast.

Główną gwiazdą wieczoru była Margaret. Wokalistka stworzyła bardzo przyjazny i lekki klimat. Od samego początku do końca koncertu promieniowała pozytywną energią, którą dzieliła się z publicznością.

Podsumowaniem całej imprezy był niepowtarzalny pokaz laserowy. Ten nowy rodzaj sztuki współczesnej połączony z muzyką przeniósł wszystkich w zupełnie inny świat doznań estetycznych. 

Równocześnie z tą ucztą kulturalną dla duszy, toczyła się niebywała uczta dla ciała, którą zawdzięczamy Gminnym Kołom Gospodyń Wiejskich. Panie przygotowały wykwintne dania z kuchni regionalnej. Oryginalność przepisów, sposób podania i wyszukane smaki były naprawdę imponujące.

Nie mniej bogata była przestrzeń dla najmłodszych. To był prawdziwy raj. Dzieci miały do dyspozycji ogromne dmuchańce i stoiska oferujące mnóstwo zabaw zorganizowanych przez animatorów . Dla miłośników militariów dostępna była wystawa sprzętu wojskowego przygotowana przez 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego WP, stoiska Żandarmerii Wojskowej i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mińsku Mazowieckim.

Pomoc przy obsłudze zapewniali niezastąpieni strażacy z gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, za co niezmiernie dziękujemy.

Gala jubileuszowa Gminy Mińsk Mazowiecki sprawiła, że wszyscy mogliśmy się poczuć naprawdę dumni z bycia częścią całej naszej społeczności. To był czas, który idealnie wpłynął na zacieśnienie więzi. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Dziękujemy za wsparcie wydarzenia Samorządowi Województwa Mazowieckiego i Lokalnej Grupie Działania Ziemi Mińskiej. Dziękujemy również partnerom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować tak prestiżową imprezę kulturalną.

Partnerzy wydarzenia: Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim, AWENTA E.W.A. Chomka Sp.J., RUTA Sp. J. PHU Konstans Sp. z o.o., USEO POLSKA Sp. z o.o., Agencja TATULO Dariusz Wąsik, PASJA CATERING Włodzimierz Drozd, ARGO A&G Sp. z o.o.

Sponsorzy: Sala Bankietowa BIANCO, DiGiCROSS Dariusz Gryz, Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych, TIREST Beata Knaak, DRÓG-POL Roboty Drogowe i Remontowo-Budowlane, FOLPAK Baranowski Sp. z o.o., Studium Języków Obcych, CartPoland Sp. z o.o.

Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie i portal PODLASIE24.PL, TYGODNIK SIEDLECKI.

Zdjęcia: Robert Tadla

mazowsze logo

Wydarzenie współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.