Bezpieczni w sieci

Od ponad 17 lat, 9 lutego świętujemy Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, zapoznanie dorosłych: rodziców, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli policji, z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem online. Biblioteka włączyła się w obchody DBI. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi na gazetce przy wejściu do biblioteki. Przygotowaliśmy także wystawkę książek związanych tematycznie z internetem, bezpieczeństwem w sieci, a także programowaniem w ramach promowania pozytywnego wykorzystania sieci. Dodatkowo dla czytelników przygotowaliśmy konkurs. Wystarczy zeskanować kody QR, rozwiązać zadanie, na kartce papieru zapisać rozwiązanie i przyjść do biblioteki po odbiór nagrody. Konkurs trwa od 09. do 12.02.2021 roku.

Kolaż zdjęć. Wystawka książek, plakat Poznaj zasady bezpiecznego Internetu, konkurs, QR-cody
Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Kolaż zdjęć. Wystawka książek, plakat.
dzień Bezpiecznego Internetu