Bajki dla dzieci

Powiększ obraz

Początek nowego roku szkolnego to również czas kolejnych spotkań w bibliotece publicznej. W dniu 22 września do naszej placówki przybyli aktorzy Studia Artystycznego Arlekin z Białegostoku. Zaprezentowali dwa przedstawienia skierowane do najmłodszych użytkowników biblioteki.
Zuzia w zaczarowanej krainie to bajka o małej dziewczynce, która nie chce iść do przedszkola. Na szczęście dziadek dzięki swoim magicznym zdolnościom przekonuje wnuczkę że nie tylko z rodzicami można się wspaniale bawić. Sztukę obejrzały cztero i pięciolatki z przedszkola w Stojadłach.
Drugie przedstawienie pod tytułem O Michałku Nieśmiałku i jego piesku Wigorku skierowane zostało do dzieci z grup zerowych oraz klasy pierwszej ze Stojadeł. Bohater bajki to bardzo nieśmiały chłopiec Michałek, który ma wiernego pieska. Dopiero w sytuacji utraty przyjaciela, Michałek przekonuje się że, nie warto być nieśmiałym a uprzejmość i miłe słowo łatwo zyskają nam potrzebną pomoc. Młodzi widzowie bardzo aktywnie uczestniczyli w odbiorze bajek. Przeżywali wzruszenia, utożsamiali się z losami bohaterów. Pamiętajmy że, bajki rozwijają w dzieciach pamięć, wyobraźnię, myślenie, ale przede wszystkim bogacą dziecięcą wiedzę o świecie i o człowieku, umożliwiając im odkrywanie piękna i brzydoty, czynów szlachetnych i złych. Zachęcamy rodziców i dzieci nie tylko do oglądania ale również do czytania bajek, których w bibliotece jest wiele.