Zasady funkcjonowania w czasie epidemii

W bibliotece obowiązują nowe zasady:

• Dla czytelników zostaje uruchomiona jedynie wypożyczalnia z ograniczeniem wolnego dostępu do księgozbioru. (Książki podaje bibliotekarz).
  • Dni i godziny pracy biblioteki pozostają bez zmian.
  • Czytelnicy przychodzący do biblioteki zobowiązani są do noszenia  maseczek, rękawiczek i dezynfekcji rąk oraz do zachowania bezpiecznej odległości między sobą. (2 m.)
  • Książki i czasopisma zwracane przez czytelników będą poddawane obowiązkowej kwarantannie na okres 5 dni.
  • Aby uniknąć kolejek, zaleca się czytelnikom korzystanie z katalogu on-line, wcześniejsze przygotowanie list potrzebnych materiałów bibliotecznych.
  • Możliwe jest wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty na konkretną godzinę.
  • Wszystkie ograniczenia zostają wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo użytkowników i pracowników biblioteki.
  • Nowe zasady obowiązują od 5 maja 2020 r. do odwołania.